Tidsskjema for pressemøtene under OL

OL i Sør-Korea begynner med kvalifisering hopp torsdag 8. februar, dagen før åpningsseremonien. Her er rammeplanen for pressemøtene fra dag til dag.
Første pressemøte blir med Daniel Andre Tande og hopplandslaget. FOTO: Terje Bendiksby/NTB scanpix

Endringer vil komme underveis, men det vil bli kommunisert direkte til de utsendte mediefolkene og aktuelle redaksjoner.

Presseattasjeene i OL er Halvor Lea (leder av teamet, skiskyting), Lars Otto Bjørnland (ishockey, skøyter, curling), Gro Eide (langrenn, kombinert), Espen Graff (alpint, hopp) og Sofie Torlei Olsen (freestyle, snowboard, skeleton).

Her er foreløpig program dag for dag i lokale tider. Tidsforskjellen er 8 timer (12.00 i Norge er 20.00 i Pyeongchang).

Hva kodene betyr er forklart til slutt.

 

 

6. februar:

16.00                        Ski Jumping  Press Meeting Ind. NH Qual.                 OLVIZ

 

7. februar:

TBA                    Freestyle   Press Meeting Moguls M/W         OLVIZ

18.00 – 18.40             Curling      Press Meeting Mixed Doubles     OLVIZ

 

8. februar:  

TBA                           Speed Skating Press Meeting 3000m/5000m W/H TBA

09.05-11.00            Curling                      Mixed Doubles CAN-NOR                        GCC   

09.30-10.00            Cross Country Press Meeting Skiathlon W                 OG     

14.00-14.45            Biathlon        Press Meeting sprint, women    OPBP

17.00                        Alpine Skiing            Press Meeting Downhill M                     HPR

18.00                        Snowboard  Pressmeeting M/W, Slopestyle  OLVIZ

20.05-22.00            Curling                      Mixed Doubles OAR-NOR                       GCC

21.30-22.40            Ski Jumping  Individual NH Qualification                    ASJC

                                              

9. februar:   (NB: International Zone in OLV is closed)                 

08.35-10.30            Curling                      Mixed Doubles, KOR-NOR           GCC

10.00-10.30            Cross Country Press Meeting Skiathlon M                 OG

10.00-10.45            Freestyle      Moguls, Qualification, Women  PSP    

11.45-12.30            Freestyle      Moguls, Qualification, men                     PSP    

13.15-14.00            Biathlon        Press Meeting, sprint, men                    OPBP

13.35-15.30            Curling                      Mixed, SUI-NOR                             GCC

14.00                        Ski Jumping  Press Meeting Ind. NH M                       TBA

20.00-22.00            Ceremony    Opening Ceremony                                  POS

 

10. februar:

09.05-11.00            Curling                      Mixed Doubles, NOR-FIN             GCC

10.00-14.30            Snowboard  Slopestyle, Qualification, Men   PSP

16.00                        Alpine Skiing            Press Meeting SSL/SL W              OLVIZ

16.15-17.30            Cross Country          Skiathlon 7,5 km + 7,5 km, Women      ACCSC           

17.00                        Ski Jumping  Press Meeting Ind. NH W                       OLVIZ

 

19.01-19.10            Cross Country Medal Ceremony Skiathlon, Women PMP

 

20.00-21.50            Speed Skating 3000 W                                        GO

20.05-22.00            Curling                      Mixed Doubles, NOR-USA                       GCC

20.15-21.45            Biathlon        Sprint, Women                               ABC

21.35-23.20            Ski Jumping  Individual NH, Men                                   ASJC

 

11. februar:

TBA                           Speed Skating         Press M. 1500m M/W, 1000 m W        OLVIZ

09.05-11.00            Curling                      Mixed Doubles, NOR-CHN                      GCC

09.30-10.30            Cross Country Press Meeting Sprint W+M                 OG

10.00-11.45            Snowboard  Slopestyle, Finals, Men                 PSP

11.00-13.05            Alpine Skiing            Downhill, Men                               JAC

13:30-15:35            Snowboard  Slopestyle, Qualification, Women         PSP

15.15-17.10            Cross Country          Skiathlon 15 km + 15 km, Men   ACCSC

16.00-18.15            Speed skating         5000 m, Men                                             OG

17.00-19.30            Ice Hockey   Friendly match NOR-SUI              Seoul

 

19.01-19.10            Speed Skating Medal Ceremony, 3000 m W             PMP

19.24-19.33            Ski Jumping  Medal Ceremony, Individual NH           PMP

19.35-19.44            Biathlon        Medal Ceremony, 7,5 km spr W PMP

19.47-19.56            Alpine Skiing            Medal Ceremony, Downhill M   PMP

19.57-20.06            Snowboard  Medal Ceremony, Slopestyle M PMP

20.08-2017              Cross Country Medal Ceremony, Skiathlon M           PMP

 

19.30-22.40            Freestyle      Moguls, Women                            PSP

20.05-22.00            Curling                      Mixed Doubles, Tie Breaker                   GCC

20.15-21.55            Biathlon        Sprint, Men                                     ABC

 

12. februar:                                  

TBA                           Ice Hockey   Press Meeting 3-4 players                      OLVIZ

09.05-11.00            Curling                      Mixed Doubles, Semi Final 1                  GCC

10.00-11.45            Snowboard  Slopestyle, Finals, Women                      PSP

10.15-15.35            Alpine Skiing            Giant Slalom, Women                  YAC

12.00-12.30            Nordic Comb. Press Meeting                                        TBA

13.00-14.00            Curling                      Press Meeting Men´s Team                   OLVIZ

 

19.01-19.10            Speed Skating Medal Ceremony, 5000 m M             PMP

19.12-19.21            Freestyle      Medal Ceremony, Moguls W                 PMP

19.35-19.44            Alpine Skiing            Medal Ceremony, Giant Slalom W       PMP

19.47-19.56            Snowboard  Medal Ceremony, Slopestyle W PMP

 

19.10-20.00            Biathlon        10 km Pursuit, Women                ABC

19.30-22.40            Freestyle      Moguls, Men                                              PSP

20.05-22.00            Curling                      Mixed Doubles, Semi Final 2                  GCC

21.00-21.55            Biathlon        12,5 km Pursuit, Men                               ABC

21.30-23.10            Speed Skating 1500 m, Women                        GO

21.50-23.20            Ski Jumping  Individual NH, Women                 ASJC

 

 

13. februar:                       

09.05-11.00            Curling                      Mixed Doubles, Bronze Final                 GCC

09.30-10.00            Cross Country Press Meeting 10 km cl W                   OG

11.30-16.25            Alpine Skiing            Alpine Combined, Men                JAC

15.00-15.30            Biathlon        Press Meeting, 15 km, Women  OPBP

15.30-15.45            Ice Hockey   Short Press Meeting after training      GP

17.30-22.00            Cross Country          Ind. Sprint, Classic Men/Women           ACCSC

 

19.01-19.10            Speed Skating Medal Ceremony, 1500 m W             PMP

19.12-19.21            Ski Jumping  Medal Ceremony, Individual NH W      PMP

19.24-19.33            Biathlon        Medal Ceremony 10 km Sprint M         PMP

19.35-19.44            Biathlon        Medal Ceremony 10 km Pursuit W       PMP

19.47-19.56            Biathlon        Medal Ceremony 12,5 km Pursuit M   PMP

19.57-20.06            Freestyle      Medal Ceremony Moguls M                  PMP

20.20-20.29            Alpine Skiing            Medal Ceremony Alpine Comb. M       PMP

 

20.00-21.45            Speed Skating 1500 m, Men                                          GO

20.05-22.20            Curling                      Mixed Doubles, Gold Medal Final         GCC

 

14. februar:                       

TBA                           Skeleton       Press Meeting M                           OLVIZ

TBA                           Speed Skating         Press Meeting 10.000 m M                    OLVIZ

10.00-10.30            Cross Country Press Meeting 15 km cl M                   OG

10.15-15.25            Alpine Skiing            Slalom, Women                             YAC

13.15-13.45            Biathlon        Press Meeting, 20 km, Men                   OPBP

15.00-15.55            Nordic Comb           Individual NH, Men                                  ASJC

16.00-16.45            Ice Hockey   Press Meeting                                           OLVIZ

17.00                        Press Meeting Ind. LH M                                    OLVIZ

17.45-18.45            Nordic Comb           Individual 10 km, men                  ACCSC

19.00-20.30            Speed Skating         1000 m, Women                            GO

 

19.01-19.10            Speed Skating         Medal Ceremony 1500 m M                  PMP

19.24-19.36            Curling                      Medal Ceremony, Mixed Double          PMP

19.38-19.47            Cross Country Medal Ceremony Ind. Sp. Classic M  PMP

19.50-19.59            Cross Country          Medal Ceremony Ind. Spr. Classic W   PMP

20.12-20.21            Alpine Skiing            Medal Ceremony Slalom W                    PMP

           

20.05-22.00            Biathlon        15 km Individual, Women                       ABC

20.05-23.00            Curling                      Round Robin M , NOR-JPN                      GCC

21.10-23.30            Ice Hockey   Preliminary Round                        TBA

 

15. februar:                       

10.00-12.25            Skeleton       Heat 1 & 2 M                                             OSC

11.00-13.10            Alpine Skiing            Super-G, Men                                            JAC

13.15-13.45            Biathlon        Press Meeting, Mass Start, Women     OPBP

14.05-17.00            Curling                      Round Robin M, NOR-CAN                      GCC

15.30-17.15            Cross Country          10 km free, Women                                 ACCSC

16.40-19.00            Ice Hockey   Prel. NOR-SWE                              GHC

17.00                        Alpine Skiing            Press Meeting Super-G W                      HPR

18.00                        Freeski                      Press Meeting W, Slopestyle                  OLVIZ

 

19.01-19.10            Speed Skating Medal Ceremony, 1000 m W             PMP

19.12-19.21            Nordic Comb. Medal Ceremony, Individual 10 km   PMP

19.24-19.33            Biathlon        Medal Ceremony, 15 km ind. W            PMP

19.52-20.01            Cross Country          Medal Ceremony, 10 km Free W          PMP

20.03-20.12            Alpine Skiing            Super-G M                                      PMP

 

20.00-21.15            Freestyle      Aerials, Qualification, Women   PSP

20.00-22.00            Biathlon        20 km Individual, Men                 ABC

20.00-22.10            Speed Skating         10.000 m, Men                              GO

 

16. februar:               

Tilbake