Her er hele OL-programmet i Rio

Her er OL-programmet i Rio de Janeiro, dag for dag med norske tider. Oppdatert foran den siste uka.
Thorir Hergeirsson og håndballjentene skal i aksjon lørdag. FOTO: Erik Johansen/NTB Scanpix

Slik er programmet for de olympiske sommerleker i Rio de Janeiro fra dag til dag. I alt skal det deles ut medaljer i 306 øvelser (alle tider i norsk sommertid, tidsdifferanse Brasil -5 time).

 

Torsdag 11/8:

 

Medaljeavgjørelser (19):

 

Bordtennis (1): Finale menn 02.30 (fredag).

 

Bueskyting (1): Finale kvinner 21.43.

 

Fekting (1): Kårde lag kvinner 23.30.

 

Judo (2): 78 kg kvinner 22.00 og 100 kg menn 22.35.

 

Padling, elv (2): Slalåm, finale C2 menn 14.15, finale K1 kvinner 20.00.

 

Roing (4): Finaler: Toer u/styrmann menn 15.00, dobbeltsculler kvinner 15.20, dobbeltsculler menn 16.20, lettvekt firer u/styrmann menn 16.00.

 

Rugby, menn (1): Finale 00.00 (fredag).

 

Skyting (1): Rifle 50 m 3 x 20 skudd (halvmatch) kvinner 17.00.

 

Svømming (4): Finaler: 200 m bryst kvinner 03.17, 200 m rygg menn 03.26, 200 medley menn 04.01, 100 m fri kvinner 04.18 (Susann Bjørnsen?).

 

Sykling, bane (1): Lagsprint menn 23.21.

 

Turn (1): Individuell mangekamp kvinner 21.00.

 

Øvrig konkurranseprogram:

 

Badminton: Innledende kamper menn 13.00, kvinner 14.30, double menn 15.15, double kvinner 16.00 og mixed-double 17.30.

 

Basketball, kvinner: Innledende gruppespill (4. runde), gruppe A: Hviterussland – Tyrkia 17.15, Frankrike – Brasil 20.30, Japan – Australia 22.45.

 

Basketball, menn: Innledende gruppespill (3. runde), gruppe B: Brasil – Kroatia 19.15, Nigeria – Spania 00.00 (søndag), Litauen – Argentina 03.30.

 

Boksing: Menn, 1. runde: Bantamvekt (56 kg) 16.00, lett weltervekt (64 kg) 16.45, åttedelsfinaler: Weltervekt (69 kg) 17.30 og lett tungvekt (81 kg) 18.30.

 

Bordtennis: Semifinaler menn 15.00, bronsekamp menn 01.30 (fredag).

 

Bueskyting: Kvinner, åttedelsfinaler 14.00, kvartfinaler 20.00, semifinaler 20.55 og bronsekamp 21.27.

 

Fekting: Kårde lag kvinner, åttedelsfinaler 14.00, kvartfinaler 17.30, plasseringsrunde (5.-8) 17.00, semifinale 18.15, kamp om 7.- og 5. plass 19.30, bronsekamp 22.00.

 

Golf, menn: 1. runde 12.30 (Espen Kofstad).

 

Håndball, menn: Innledende gruppespill (3. runde), gruppe A: Tunisia – Qatar 14.30, Danmark – Kroatia 19.40, Frankrike – Argentina 02.50 (fredag). Gruppe B: Polen – Egypt 16.30, Brasil – Tyskland 21.40, Slovenia – Sverige 00.50 (fredag).

 

Landhockey, kvinner: Innledende gruppespill (4. runde), gruppe A: Tyskland – Spania 22.00. Gruppe B: Australia – Argentina 23.00, USA – India 00.30 (fredag), Japan – Storbritannia 01.30.

 

Landhockey, menn: Innledende gruppespill (3. runde), gruppe A: Spania – Belgia 18.30. Gruppe B: Nederland – India 15.00, Irland – Canada 16.00, Argentina – Tyskland 17.30.

 

Judo: Innledende kamper 78 kg kvinner 1. runde 15.00, kvartfinaler 15.30, returkamper 20.30, semifinaler 20.46, bronsekamp 21.40. 100 kg menn 1. runde 15.54, kvartfinaler 17.38, returkamper 21.02, semifinaler 21.20, bronsekamp 22.10.

 

Padling, elv: Slalåm, C2 menn semifinaler 12.30, K1 kvinner semifinaler 18.15.

 

Ridning: Dressurridning individuelt og lag, Grand Prix 2. dag 15.00.

 

Roing: Semifinaler dobbeltsculler lettvekt (Sandli/Borch 14.10,øvrig roprogram er endret.

 

Rugby, menn: Plasseringskamper 18.30 og 19.00, semifinaler 19.30 og 20.00, kamp om 7.-plass 22.30, kamp om 5.-plass 23.00, bronsekamp 23.30.

 

Sandvolleyball: Gruppespill menn, fire kamper 15.00, 20,30 og seks kamper 02.00 (fredag). Kvinner, fire kamper 15.00, 20.30 og seks kamper 02.00 (fredag).

 

Seiling: RS-X (menn) 7., 8. og 9. seilas 18.00, 19.00 og 20.00. Finnjolle (menn, Anders Pedersen) 5. og 6. seilas 18.00 og 19.25. Nacra 17 (blandet) 4., 5. og 6. seilas 18.00, 19.00 og 20.00. 470 (kvinner) 3. og 4. seilas 18.00 og 19.25. RS-X (kvinner, Maria Mollestad), 7., 8. og 9. seilas 18.10, 19.10 og 20.10. 470 (menn) 3. og 4. seilas 18.10 og 19.35.

 

Skyting: Kvalifisering rifle 50 m 3 x 20 skudd (halvmatch) kvinner 14.00 (Malin Westerheim).

 

Svømming: Kvalifisering: 50 m fri menn 18.03, 800 m fri kvinner 18.22, 100 m butterfly menn 19.25, 200 m rygg kvinner 19.46. Semifinaler: 50 m fri menn 03.03, 200 m rygg kvinner 03.35, 100 m butterfly menn 04.34.

 

Sykling, bane: Lagsprint menn, kvalifisering 21.00, 1. runde 22.10, bronseduell 23.00, kvalifisering 4000 forfølgelsesritt lag kvinner 21.19. kvalifisering 4000 m forfølgelsesritt menn 22.23.

 

Tennis: Kvartfinaler mixed double, single menn, semifinaler double kvinner, single kvinner 17.00.

 

Vannpolo, kvinner: Innledende kamper (2. runde), gruppe A: Russland – Brasil 14.00. Italia – Australia 15.20. Gruppe B: Kina – USA 16.40, Spania – Ungarn 18.00.

 

Volleyball, menn: Innledende gruppespill (3. runde), gruppe A: Canada – Frankrike 22.05, Italia – Mexico 01.30 (fredag), Brasil – USA 03.35. Gruppe B: Iran – Cuba 14.30, Russland – Egypt 16.35, Polen – Argentina 20.00.

 

Fredag 12/8:

 

Medaljeavgjørelser (24):

 

Bueskyting (1): Finale menn 21.43.

 

Fekting (1): Florett lag menn 23.30.

 

Friidrett (3): 10.000 m kvinner 16.10 (Karoline Bjerkeli Grøvdal), 20 km kappgang menn 19.30 (Erik Tysse), kule kvinner 03.00 (lørdag).

 

Judo (2): Finale +78 kvinner 22.20, finale +100 kg menn 22.20.

 

Skyting (2): Rifle 50 m 60 skudd liggende menn 16.00, lerdue skeet kvinner 20.00.

 

Ridning (1): Dressurridning lag, Grand Prix spesial 15.00.

 

Roing (4): Finaler: Lettvekt dobbeltsculler kvinner 15.00, lettvekt dobbeltsculler menn 15.20, toer u/styrmann kvinner 15.40, firer u/styrmann menn 16.00.

 

Svømming (4): Finaler: 200 m rygg kvinner 03.30, 100 m butterfly menn 03.12, 800 m fri kvinner 03.20, 50 m fri menn 03.44.

 

Sykling, bane (2): Lagsprint kvinner 23.00, 4000 m forfølgelsesritt lag menn 23.20.

 

Tennis (1): Finale menn double fra 17.00.

 

Turn (1): Finale trampoline kvinner 21.03.

 

Vektløfting (2): 75 kg kvinner gruppe A 20.30, 85 kg menn gruppe A 00.00.

 

Øvrig konkurranseprogram:

 

Badminton: Innledende kamper kvinner menn 13.00, kvinner 14.30, double menn 15.15, double kvinner 16.45 og mixed double 17.30.

 

Basketball, kvinner: Innledende gruppespill (4. runde), gruppe B: Serbia – Kina 17.15, Canada – USA 20.30, Spania – Senegal 22.45.

 

Basketball, menn: Innledende gruppespill (4. runde), gruppe A: Kina – Australia 19.15, USA – Serbia 00.00 (søndag), Frankrike – Venezuela 03.30.

 

Boksing: Kvinner, 1. runde: Fluevekt (51 kg) 16.00 og lettvekt (60 kg) 16.30.

 

Boksing: Menn, Semifinaler: Lett fluevekt (49 kg) 17.00, kvartfinaler: Lettvekt (60 kg) 17.30, åttedelsfinaler: Mellomvekt (75 kg) 18.00.

 

Bordtennis: Kvinner lag åttedelsfinaler 15.00, menn lag åttedelsfinaler 00.30 (lørdag).

 

Bueskyting: Menn, åttedelsfinaler 14.00, kvartfinaler 20.00, semifinaler 25.55 og bronsekamp 21.27.

 

Fekting: Florett lag menn, åttedelsfinaler 14.00, kvartfinaler 15.30, plasseringskamper (5.-8.) 17.00, semifinaler 18.15, kamp om 7.- og 5.-plass 19.30, bronsekamp 22.00.

 

Fotball, kvinner: Kvartfinaler: G1 – EF3 18.00 (i Brasilia), E2 – F2 21.00 (i Salvador), F1 – G2 00.00 (i São Paulo), E1 – GF3 03.00 (i Belo Horizonte).

 

Friidrett: Kvalifisering diskos menn (Sven Martin Skagestad), gruppe A 14.30, sjukamp (kvinner) 100 m hekk 14.35, kvalifisering kule kvinner 15.05, 1. runde 800 m menn 15.10, sjukamp (kvinner) høyde 15.50, kvalifisering diskos menn, gruppe B 15.55, 1. runde 100 m kvinner 16.55 (Ezinne Okparaebo), 1. runde 1500 m kvinner 01.30 (lørdag), sjukamp (kvinner) kule 01.35, kvalifisering slegge kvinner, gruppe A 01.40, 1. runde 400 m menn 02.05, kvalifisering lengde menn 02.20, sjukamp (kvinner) 200 m 03.05, kvalifisering slegge kvinner, gruppe B 03.10, kvartfinaler 100 m kvinner 03.40 (Ezinne Okparaebo?).

 

Golf, menn: 2. runde 12.30 (Espen Kofstad)..

 

Judo: Innledende kamper +78 kg kvinner 1. runde 15.00, kvartfinale 15.30, returkamper 20.30, semifinaler 20.30, bronsekamp 21.40. +100 kg menn 1. runde 15.54, kvartfinaler 17.38, returkamper 20.30, semifinaler 20.30, bronsekamp 21.40.

 

Håndball, kvinner: Innledende gruppespill (4. runde), gruppe A: Angola – Brasil 14.30, Romania – Spania 19.40, Montenegro – Norge 21.40. Gruppe B: Sverige – Nederland, Russland – Argentina 00.50 (lørdag), Sør-Korea – Frankrike 02.50.

 

Landhockey, kvinner: Innledende gruppespill (4. runde), gruppe A: Sør-Korea – Kina 15.00, New Zealand – Nederland 16.00.

 

Landhockey, menn: Innledende gruppespill (5. og siste runde), gruppe A: Storbritannia – Spania 22.00, Belgia – New Zealand 23.00, Australia – Brasil 01.30 (lørdag). Gruppe B: India – Canada 17.30, Tyskland – Nederland 18.30, Irland – Argentina 00.30 (lørdag)

 

Ridning: Dressurridning individuelt, Grand Prix Spesial 15.00.

 

Roing: B-finaler: Lettvekt dobbeltsculler kvinner 14.10, lettvekt dobbeltsculler menn 14.20, toer u/styrmann kvinner 14.30 og firer u/styrmann menn 14.40.

 

Sandvolleyball: Åttedelsfinaler kvinner og menn, to kamper 16.00, 20.00, 00.00 (lørdag) og 04.00.

 

Seiling: Laser radial (kvinner, Tiril Bue) 7. og 8. seilas. 18.00 og 19.25. RS-X (kvinner, Maria Mollestad) 10., 11. og 12. seilas 18.00, 19.00 og 20.00. 470 (menn) 5. og 6. seilas 18.00 og 19.25, 49er (menn) 1., 2. og 3. seilas 18.00, 19.00 og 20.00. 49er FX (kvinner, Maia og Ragna Agerup) 1., 2. og 3. seilas 18.00, 19.00 og 20.00. Laser (menn, Kristian Ruth) 7., 8. og 9. seilas 18.10 og 19.35. RS-X (menn) 10., 11. og 12. seilas 18.10, 19.10 og 20.10. 470 (kvinner) 5. og 6. seilas 18.10 og 19.35

 

Skyting: Innledende skyting rifle 50 m 60 skudd liggende menn 14.00 (Ole-Kristian Bryhn, Odd Arne Brekne), innledende skyting lerdue, skeet kvinner 14.00, skeet menn 1. dag 15.30, innledende skyting 25 m silhuettpistol menn 17.15.

 

Stup : Innledende runde, 3 m kvinner 18.00.

Svømming: Kvalifisering: 50 m fri kvinner 18.03 (Susann Bjørnsen), 1500 m fri menn 18.42 (Henrik Christiansen), 4 x 100 m medley kvinner 19.57, 4 x 100 m medley menn 20.16. Semifinaler: 50 m fri kvinner 03.59 (Susann Bjørnsen?).

Sykling, bane: Kvalifisering lagsprint kvinner 21.00, kvalifisering sprint menn 21.14, semifinaler 4000 m forfølgelsesritt lag menn, 16-delsfinaler sprint menn 22.30, bronseduell lagsprint kvinner 23.00, oppsamlingsheat sprint menn 23.08, bronseduell 4000 m forfølgelsesritt lag menn 23.20.

Tennis: Semifinaler menn single, semifinaler mixed double fra 17.00.

Turn: Kvalifisering trampoline kvinner 19.00 og 19.45.

Vannpolo, menn: Innledende kamper (4. runde), gruppe A: Ungarn– Japan 14.00, Hellas – Brasil 00.30 (lørdag), Serbia – Australia 03.30. Gruppe B: Kroatia – Italia 15.20, USA – Montenegro 16.40, Spania – Frankrike 02.50 (lørdag).

Vektløfting: 85 kg menn, gruppe B 15.00, 75 kg kvinner, gruppe B 17.30.

Volleyball, kvinner: Innledende gruppespill (4. runde), gruppe A: Argentina – Kamerun 16.35, Russland – Japan 01.30 (lørdag), Brasil – Sør-Korea 03.35. Gruppe B: Kina – Serbia 14.30, USA – Italia 20.00, Nederland – Puerto Rico 22.05.

Lørdag 13/8:

Medaljeavgjørelser (21):

Fekting (1): Sabel lag kvinner 23.15.

Friidrett (5): Finale diskos menn 15.50, finale lengde menn 01.50 (søndag), finale 10.000 m menn 02.25, finale 100 m kvinner 03.35 (Ezinne Okparaebo?), sjukamp (kvinner) 800 m 03.53.

Roing (4): Finaler: Singlesculler menn 15.00, singlesculler kvinner 15.20, åtter m/styrmann kvinner 15.40, åtter m/styrmann menn 16.00.

Skyting (2): 25 m silhuettpistol menn 17.30, lerdue skeet menn 20.00.

Sykling, bane (2): 4000 m forfølgelsesritt lag kvinner 21.53, keirin kvinner 22.33.

Svømming (4): Finaler (03.00): 50 m fri kvinner 03.03 (Susann Bjørnsen?), 1500 m fri menn 03.11 (Henrik Christiansen?), 4 x 100 m medley kvinner 03.49, 4 x 100 m medley menn 04.04.

Tennis (1): Finale kvinner single 17.00.

Turn (1): Finale trampoline menn 21.03

Vektløfting (1): 94 kg menn, gruppe A 00.00 søndag).

Øvrig konkurranseprogram:

Badminton: Innledende kamper menn single 13.00, kvinner single 13.50, menn double 14.40, kvinner double 16.20 og mixed double 17.10.

Basketball, kvinner: Innledende gruppespill (5. og siste runde), gruppe A: Australia – Hviterussland 17.15, Tyrkia – Brasil 20.30, Japan – Frankrike 22.45.

Basketball, menn: Innledende gruppespill (4. runde), gruppe B: Argentina – Brasil 19.15, Spania – Litauen 00.00 (søndag), Kroatia – Nigeria 03.30.

Boksing: Menn, 1. runde: Fluevekt (52 kg) 16.00, kvartfinale: Weltervekt (69 kg) 17.15, semifinaler: Tungvekt (91 kg) 17.45, åttedelsfinaler: Super tungvekt (+91 kg) 18.00.

Bordtennis: Kvinner lag kvartfinaler 15.00.

Fekting: Sabel lag kvinner, åttedelsfinaler 14.00, kvartfinaler 15.15, plasseringskamper (5.-8. plass) 16.30, semifinaler 17.30, kamp om 5. og 7.-plass 18.45, bronsekamp 22.00.

Fotball, menn: Kvartfinaler: D1 – C2 18.00 (i Brasilia), B1 – A2 21.00 (i Salvador), C1 – D2 00.00 (i Belo Horizonte), A1 – B2 03.00 (i São Paulo).

Friidrett: Innledende runde 100 m menn 14.30, kvalifisering tresteg kvinner 14.40, 1. runde 3000 m hinder kvinner 15.05 (Ingeborg Løvnes), 1. runde 400 m kvinner 16.00, sjukamp (kvinner) lengde 16.45, kvartfinaler 100 m menn 17.00, sjukamp (kvinner) spyd gruppe A 01.00 (søndag), kvalifisering stav menn 01.20, semifinaler 400 m menn 01.30, semifinaler 100 m kvinner 02.00 (Ezinne Okparaebo?), sjukamp (kvinner) spyd gruppe B 02.25, semifinaler 800 m menn 03.05.

Golf, menn: 3. runde 12.30 (Espen Kofstad?).

Håndball, menn: Innledende gruppespill (4. runde), gruppe A: Kroatia – Frankrike 16.30, Danmark – Qatar 19.40, Argentina – Tunisia 02.50 (søndag). Gruppe B: Slovenia – Tyskland 14.30, Egypt – Brasil 21.40, Sverige – Polen 00.50 (søndag).

Landhockey, kvinner: Innledende gruppespill (5. og siste runde), gruppe A: Nederland – Tyskland 17.30, Sør-Korea – Spania 22.00, Kina – New Zealand 01.30 søndag). Gruppe B: Argentina – India 15.00, Storbritannia – USA 23.00, Australia -Japan 00.30.

Ridning: Sprangridning individuelt og lag, 1. kvalifiseringsomgang 11.30.

Roing: B-finaler: Singlesculler menn 14.30, singlesculler kvinner 14.40.

Sandvolleyball: Åttedelsfinaler kvinner og menn, to kamper 16.00, 20.00, 00.00 (søndag) og 04.00.

Seiling: Laser (menn, Kristian Ruth) 9. og 10. seilas 18.00 og 19.25. Finnjolle (menn, Anders Pedersen) 7. og 8. seilas 18.00 og 19.2. Nacra 17 (blandet) 7., 8. og 9. seilas 18.00, 19.00 og 20.00. 49er (menn) 4., 5. og 6. seilas 18.00, 19.00 og 20.00, 49er FX (kvinner, Maia og Ragna Agerup) 4., 5. og 6. seilas 18.00, 19.00 og 20.00. Laser radial (kvinner, Tiril Bue) 9. og 10. seilas 18.10 og 19.35.

Skyting: Innledende skyting 25 m silhuettpistol menn 2. dag 14.00. Innledende skyting lerdue skeet, menn 2. dag 14.30.

Stup: Semifinale, 3 m kvinner 21.00.

Sykling, bane: Keirin kvinner 1. runde 15.00, sprint menn åttedelsfinaler 15.23, keirin kvinner oppsamling 15.44, sprint menn oppsamling 16.07, semifinaler 4000 m forfølgelsesritt lag kvinner 16.17. Sprint menn kvartfinaler 21.00 og plasseringsdueller (9-12) 21.18, keirin kvinner 2. runde 21.22, bronseduell 4000 m forfølgelsesritt lag kvinner 21.53, keirin kvinner plasseringsdueller 22.27, sprint menn semifinaler 22.31, sprint menn plasseringsdueller (5-7).

Tennis: Bronsekamp kvinner single, bronsekamp menn single, bronsekamp menn double og bronsekamp mixed double fra 17.00

Turn: Kvalifisering trampoline menn 19.00 og 19.45.

Vannpolo, kvinner: Innledende kamper (3. og iste runde), gruppe A: Russland – Italia 14.00, Australia – Brasil 16.40. Gruppe B: Kina – Spania 14.00, Ungarn – USA 18.00.

Vektløfting: 94 kg menn, gruppe B 20.30.

Volleyball, menn: Innledende gruppespill (4. runde), gruppe A: USA – Frankrike 22.05, Canada – Mexico 01.30 (søndag), Brasil – Italia 03.35. Gruppe B: Iran – Egypt 14.30, Argentina – Cuba 16.35, Polen – Russland 20.00.

Søndag 14/8:

Medaljeavgjørelser (21):

Boksing (1): Menn, lett fluevekt (49 kg) 19.15.

Bryting, gresk-romersk (2): Menn, finaler 59 kg 22.12 og 75 kg 23.31-

Fekting (1): Kårde lag menn 23.30.

Friidrett (4): Maraton kvinner 14.30, finale tresteg kvinner 01.55 (mandag), finale 400 m menn 03.00, finale 100 m menn 03.25.

Golf, menn: 4. og siste runde 12.00 (Espen Kofstad?).

Seiling (2): Medaljeseilas, RS-X (menn 18.00, RS-X (kvinner, Maria Mollestad?) 19.00.

Skyting (1): Finale rifle 50 m 3 x 40 skudd (helmatch) menn 18.00.

Stup (1): Finale 3 m kvinner 21.00.

Sykling, bane (1): Finale sprint menn 22.04.

Tennis (3): Finale mixed double, finale kvinner double og finale menn single fra 17.00.

Turn (4): Apparatfinaler: Frittstående menn 19.00, sprang kvinner 19.45, bøylehest menn 20.30, skranke kvinner 21.15.

Vektløfting (1): +75 kg kvinner gruppe A 00.00 (mandag).

Øvrig konkurranseprogram:

Badminton: Innledende kamper menn single 13.00, kvinner single 16.00, kvartfinaler double kvinner 00.30 (mandag).

Basketball, kvinner: Innledende gruppespill (5. og siste runde), gruppe B: Kina – USA 17.15, Senegal – Serbia 20.30, Spania – Canada 22.45.

Basketball, menn: Innledende gruppespill (5. og siste runde), gruppe A: USA – Frankrike 19.15, Australia – Venezuela 00.00 (søndag), Serbia– Kina 03.30.

Boksing: Kvinner, 1. runde: Mellomvekt (75 kg) 16.00.

Boksing: Menn, Åttedelsfinaler: Bantamvekt (56 kg) 16.30, lett weltervekt (64 kg) 17.45, kvartfinaler lett tungvekt (81 kg) 18.45, semifinaler lettvekt (60 kg) 17.30.

Bordtennis: Kvartfinaler menn lag 15.00, semifinaler kvinner lag 00.30 (mandag).

Bryting, gresk-romersk: Menn, 59 kg kvalifisering 15.00 (Stig André Berge), åttedelsfinaler 15.27, kvartfinaler 16.34, semifinaler 17.20, 1. returkamper 21.00, 2. returkamper 21.16, bronsekamp 22.12. 75 kg kvalifisering 15.10, åttedelsfinaler 15.47, kvartfinaler 16.54, semifinaler 17.40, 1. returkamper 21.24, 2. returkamper 21.48, bronsekamp 22.38.

Fekting: Kårde lag menn, åttedelsfinaler 14.00, kvartfinaler 15.30, plasseringskamper (5-8) 17.00, semifinaler 18.15, kamp om 5. og 7.-plass 19.30, bronsekamp 22.00.

Friidrett: Kvalifisering høyde menn 01.30 (mandag), semifinaler 400 m kvinner 01.35, semifinaler 100 m menn 02.00, semifinaler 1500 m kvinner 02.30.

Håndball, kvinner: Innledende gruppespill (5. runde), gruppe A: Montenegro – Brasil 14.30, Norge – Romania 21.40, Spania – Angola 00.50 (mandag). Gruppe B: Sverige – Frankrike 16.30, Nederland – Russland 19.40, Argentina – Sør-Korea 02.50 (mandag).

Landhockey, menn: Kvartfinaler: A1 – B4 15.00, B1 – A4 17.00, A2 – B3 23. 00, B2 – A3 00.00 (mandag).

Ridning: Sprangridning individuelt, 1. kvalifiseringsomgang 15.00.

Sandvolleyball: Kvartfinaler kvinner, to kamper 21.00 og 04.00 (mandag).

Seiling: Finnjolle (menn, Anders Pedersen) 9. og 10. seilas 18.00 og 19.25. Nacra 17 (blandet) 10., 11. og 12. seilas 18.00, 19.00 og 20.00. 470 (kvinner) 7. og 8. seilas 18.00 og 19.25. 470 (menn) 7. og 8. seilas 18.10 og 19.35.

Skyting: Innledende skyting rifle 50 m 3 x 40 skudd (helmatch) menn 14.00 (Ole-Kristian Bryhn, Odd Arne Brekne).

Sykling, bane: Sprint kvinner (200 m) kvalifisering 21.00, 16-delsfinaler 22.12, oppsamlingsheat åttedelsfinaler 23.51. Omnium menn: 15 km scratch 21.40, 4000 m forfølgelsesritt 22.50, utslagningsrace 00.42. Sprint menn bronserace 22.04.

Synkronsvømming: Duett, innledende friprogram 16.00.

Vannpolo, menn: Innledende kamper (5. og siste runde), gruppe A: Australia – Hellas 19.10, Serbia – Japan 00.30 (mandag), Brasil – Ungarn 02.50. Gruppe B: Montenegro – Spania 17.50, USA – Italia 20.30, Frankrike – Kroatia 21.50.

Volleyball, kvinner: Innledende gruppespill (5. og siste runde), gruppe A: Sør-Korea – Kamerun 16.35, Japan – Argentina 01.30 (mandag), Brasil – Russland 03.35. Gruppe B: Serbia – Nederland 14.30, Italia – Puerto Rico 20.00, USA – Kina 22.05.

Mandag 15/8:

Medaljeavgjørelser (18):

Boksing (1): Menn, tungvekt (91 kg) 00.15.

Bryting, gresk-romersk (3): Finaler 85 kg 22.38 og 130 kg 23.31.

Friidrett (5): Finale slegge kvinner 15.40, finale 3000 m hinder kvinner 16.15 (Ingeborg Løvnes?), finale stav menn 01.35 (tirsdag), finale 800 m menn 03.25, finale 400 m kvinner 03.45.

Ridning (1): Dressur individuelt, Grand Prix 15.00.

Seiling (2): Medaljeseilaser, Laser radial (kvinner, Tiril Bue?) 18.00, Laser (menn, Kristian Ruth?) 19.00.

Svømming (1): 10 km havsvømming kvinner 14.00.

Sykling, bane (1): Omnium menn, avsluttende 40 km poengrace 22.23.

Turn (3): Apparatfinaler: Ringer menn 19.00, sprang menn 19.53, bom kvinner 20.42.

Vektløfting (1): 105 kg menn, gruppe A 00.00 (tirsdag).

<p class

Tilbake